Mac: Fare İmleci Nasıl Büyütülür?

Mac OS X Erişilebilirlik ayarları fazla bilinmese de pek çok şekilde Mac'imizi kişiselleştirmemize yarıyor. Diyelim ki büyük bir ekrana sahipsiniz ve Mac'inizin imlecini görmekte zorlanıyorsunuz. Erişilebilirlik ayarlarından imlecinizi biraz büyüterek bu problemi kolayca halledebilirsiniz.

İlk olarak Sistem tercihlerini açın ve Erişilebilirlik ikonuna tıklayın.

Açılan pencerede sol menüden Ekran seçeneğini seçin.

Daha sonra da sağ menüden İmleç Büyüklüğü ayar çubuğunu sağa kaydırarak imlecinizin büyüklüğünü değiştirebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 10 = ?