iPhone 5S Pillerinin Üretimleri Başladı

Her geçen gün iPhone 5S'in lansman tarihi yaklaştıkça sızdırılan fotoğrafların sayısı da artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 2012 yılının Aralık ayında üretilmiş olabilecek bir iPhone 5S prototipine ait fotoğrafı paylaşmıştık. Sızdırılan fotoğraflardan iPhone 5S'in kamerasına ve değişen parçalarına yorumlarımızı da sizlere iletmiştik.

Bu hafta da sızdırılan bir fotoğraf iPhone 5S'e ait olduğu iddia edilen pilleri gösteriyor. Eğer iddialar doğruysa Apple iPhone 5S'lerin seri üretimlerine başladı ve Eylül ayında yapılması beklenen lansmana hızla hazırlanıyor sonucunu çıkarabiliriz.

MacRumors'un da bugün yayınlamış olduğu haber de bahsettiği gibi iPhone 5S'in pilinin iPhone 5'e göre daha yüksek kapasiteli olması bekleniyor. Yeni pillerin 5.45 Whr 1440 mAh'tan 5.92 Whr 1560 mAh'a çıkacağı ve bu artışın da pil ömründe yaklaşık %8'lik bir değişim olacağını sızdırılan fotoğraflardan görebiliyoruz. Şu ana kadar paylaşılan fotoğrafların ilk prototiplere ait olduğunu kullanılan parçaların üzerinde henüz logoların ve bazı işaretlerin olmamasından anlayabiliyoruz.

iPhone 5S'lerin 2013 yılının Eylül ayında tanıtılması ve satışa sunulması bekleniyor. Ülkemize ise Aralık ayından önce gelmesini operatörler ve teknoloji marketleri tarafından satışa sunulmasını bekliyoruz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 7 = ?