Instagram Video Özelliği ile Güncellendi

Önceki gün Facebook'un basın toplantısında Instagram'ı güncelleyerek kısa video özelliği ekleyerek Vine'a rakip olmayı düşündüğünü paylaşmıştık. Bugün beklediğimiz gibi Facebook basın toplantısında Instagram'a kısa video özelliği eklediğini duyurdu ve uygulamayı hem iOS hem de Android için güncelledi. Artık kullanıcılar Instagram'a 15 saniye uzunluğunda tıpkı Twitter'ın Vine uygulamasında olduğu gibi kısa videolar yükleyerek paylaşabilecekler. Ayrıca Instagram'a videolar için özel çalışılmış 15 yeni filtre ve video çekimi sırasında titreşim önleyici "cinema" adı verilen bir özellik de gelmiş oldu.

Artık Instagram kullanıcıları ister fotoğraf isterlerse de video çekerek profillerinde paylaşabiliyorlar. Videolar da tıpkı fotoğraflar gibi profillerinde gösteriliyor ve isterlerse gizlilik ayarlarından kimlerin yayınladıkları içerikleri görebileceklerini seçebiliyorlar. Ayrıca videolarının istedikleri anını kapak fotoğrafı yapabiliyor ve bu sayede videolarının daha güzel görünmesini sağlayabiliyorlar.

Basın toplantısı sırasında Instagram ile ilgili paylaşılan bilgiler ise şu şekilde;

Şu ana kadar toplam 16 milyar fotoğraf paylaşılmış

Paylaşılan fotoğraflara günde 1 milyar like geliyormuş

Instagram 130 milyon aktif kullanıcıya sahipmiş

Instagram'ın video özellikleri ile ilgili daha detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Instagram 4.0 sürümünü iPhone'unuzdan güncelleyebilir veya buraya tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Facebook basın toplantısına ait fotoğraflara ise Foto Galeri'den ulaşabilirsiniz.

Foto Galeri

Instagram Video Özelliği ile GüncellendiInstagram Video Özelliği ile GüncellendiInstagram Video Özelliği ile Güncellendi

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 1 = ?