Apple'ın Yükselişi Durdu

İkinci çeyrek raporuna göre gelirlerini arttırırken karlılığı düşen Apple ilk üç ayı 43.6 milyar dolarla kapattı. Bu rakam bir önceki dönemde ise 54.5 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Şirketin net karı ise 9.5 milyar dolar olarak açıklandı.

İkinci çeyrekte 37.4 milyon iPhone satan Apple iPad satışlarında ise 19.5 milyonda kaldı. Apple her ne kadar hem iPhone hem de iPad satışlarında büyüme gerçekleştirmiş olsa da satılan cihaz sayılarında düşüşler meydana geldiği belirtiliyor. Apple bir önceki çeyrekte 47.8 milyon iPhone ve 22.9 milyon iPad satmayı başarmıştı.

Mac satışlarında ise düşüş devam ediyor. Apple İkinci üç ayda 3.9 milyon Mac satarken geçen sene aynı dönemde 4.1 milyon yeni bilgisayar satmayı başarmıştı.

Özellikle iPhone 5′in düşünüldüğü kadar az satmamış olması ve Apple'ın iPhone satışlarını yüzde 7 arttırmış olması şirketin kasasındaki nakit paranın da 145 milyar dolara ulaşmasında etkili olduğunu söyleyebiliriz.

WWDC 2013′ün artık yaklaşıyor olması ve konferansta duyurulacak olan yeni ürünlerin yatırımcılar tarafında nasıl karşılanacağı büyük merak konusu olmaya devam ediyor.

Bakalım Apple önümüzdeki günlerde bizlere ne gibi yenilikler sunacak?

Apple tarafından yapılan açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 10 = ?